Zegary z kukułką wiszące

( ilość produktów: 33 )

W tej kategorii przyszykowaliśmy coś specjalnie dla wszystkich tych, którzy lubią powroty do przeszłości lub kolekcjonują „starocie”. Zegary z kukułką to doskonały element ozdobny, który sprawdzi się w salonie, kuchni, czy każdym innym pomieszczeniu naszego domu lub mieszkania.

Większość zegarów z kukułką ma ruchome ptaszki, które grają dźwięk kukania. Figurka kukułki chowa się za drzwiczkami umiejscowionymi nad godziną dwunastą. Kilka modeli w asortymencie zamiast ruchomej figurki kukułki posiadają tancerzy kręcących ludowe tańce z czarnego lasu.

Zegary z kukułką ze Schwarzwaldu

Zegary z kukułką produkowane są w niemieckim landzie o nazwie Schwarzwald. Te piękne górzyste niemieckie tereny słyną z artystów rzeźbiarzy ręcznie pracujących zgodnie ze starą tradycją. Wiszący zegar z kukułką to także doskonały prezent dla każdego amatora tego typu artefaktów, jak również dobry podarunek dla wszystkich, którzy dopiero wprowadzili się do swoich czterech ścian i są na etapie meblowania pomieszczeń. Misternie wykonane zegary są prawdziwymi skarbami ręcznego rzemiosła.

Wśród zegarów z kukułką dostępnych w naszej ofercie znajdziecie Państwo drewniane urządzenia wyposażone w mechanizmy kwarcowe. Każdy zegar z kukułką bije pełne godziny oraz posiada specjalny czujnik wyłączający mechanizm, gdy w pomieszczeniu jest ciemno. To bardzo użyteczna funkcja, która zapewni spokojne noce dla mieszkańców.

Tradycyjne zegary z kukułką w stylu rustykalnym

Szwarcwaldzka estetyka jest w stylu rustykalnym, często z motywami myśliwskimi. Zauważamy, że zegary z kukułką posiadają rzeźbione elementy typu strzelby, poroża i głowy jeleni osadzone iście królewsko na górze domku. Alternatywną stylistyką jest motyw kukułki, dosłownie użyty w zdobieniu, gdzie zauważamy wyrzeźbione ptaki, liście drzew lub szyszki.

Minimalistyczne zegary z kukułką z nutą nowoczesności

Diametralnie inne podejście prezentuje marka JVD w swojej ofercie. Bryła zegara zrywa z tradycją i tworzy nowe kształty. Zegary z kukułką są ascetyczne z niewielką liczba zdobień, nie nawiązują historycznie do niczego, prezentują czystą formę. Sam ptaszek pozostaje w niezmienionej formie i wyskakuje o pełnych godzinach.

Kukułka mechaniczna czy kwarcowa?

Najbardziej klasyczny werk w kukułkach to mechanizm wagowy. Dwie wagi stylizowane na szyszki to tradycyjna estetyka. Szyszki nakręcają zegar pod wpływem siły ciężkości. Wagi należy podciągnąć do góry wtedy, kiedy wyciągnie się cały łańcuch. Podnoszenie szyszek z łańcuszkiem robi się raz na dobę lub raz na tydzień, w zależności od rodzaju mechanizmu. Nakręcanie kukułki może być absorbujące, szczególnie jeśli robi się to codziennie. Ten typ zegara z kukułką polecamy zapaleńcom dla których podciąganie wag jest przyjemnością i sprawia satysfakcję obcowania z mechanicznym urządzeniem. Sama czynność zajmuje zaledwie około 10 sekund ale należy być systematycznym jeśli chcemy dokładnego kukania kukułki.

Zalety zegarów z mechaniczną kukułką

Największa zaletą mechanicznych kukułek jest naturalny, mechaniczny dźwięk. Wydobywa się on z poruszających się miechów tłoczących powietrze jak w klasycznym instrumencie. Kukułki na baterie potrafią jedynie odtwarzać nagraną melodię i w żaden sposób nie dorównuje ona dźwiękowi mechanicznemu.

Zalety zegarów z kukułką na baterię

Dla wygodnych są kukułki na baterie. Prosta sprawa z obsługą, ustawiamy godzinę na wskazówkach i koniec pracy. Charakterystyczne dla tego typu urządzeń jest stałe położenie szyszek, spełniają one jedynie rolę ozdobną.

Zachęcamy do sprawdzenia bogatego asortymentu zegarów z kukułką w sklepie internetowym zegary.rzeszow.pl.

Zaufane Opinie IdoSell
4.82 / 5.00 674 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-27
Zegar bardzo dobrej jakości i śliczny. Długi okres oczekiwania aczkolwiek zostaliśmy o tym poinformowani
2024-04-22
Zegar prezentuje bardzo dobrze, kontakt również na wysokim poziomie. Polecam.
pixel