Elektroniczne stacje pogody

( ilość produktów: 28 )

Czasy, kiedy posiadanie termometru rtęciowego za oknem i w mieszkaniu było maksymalną możliwością orientowania się w pogodzie już dawno minęły. Samo wskazanie temperatury jest niewystarczające do pełnego obrazu pogody na zewnątrz i sprawdzenia komfortu z nim związanego. XXI wiek przyniósł nam nowocześniejsze rozwiązania oparte na elektronice. Cyfryzacja dostarczyła nam dokładniejszych urządzeń i szybciej reagujących na zmiany. Elektroniczne stacje pogody wykorzystujące czujniki elektroniczne potrafią zmierzyć nie tylko temperaturę, ale również ciśnienie, wilgotność, fazy księżyca i warunki biometeo i zaprezentować je w atrakcyjnej formie graficznej.

Elektroniczna stacja pogody 2measure

Podstawowym urządzeniem pomiarowym jest elektroniczna stacja pogody 2measure lub inaczej nazywana elektroniczna stacja pogody bioterm, czyli dwa wskazania, odczytująca temperaturę i ciśnienie.

Elektroniczna stacja pogody z czujnikiem bezprzewodowym 5w1

Bardziej rozbudowanym przyrządem jest elektroniczna stacja pogody z czujnikiem bezprzewodowym 5w1. Urządzenia tego typu potrafią wskazywać temperaturę wewnętrzną i zewnętrzną. Posiadają dodatkowy czujnik zewnętrzny komunikujący się z bazą drogą radiową. Czujnik zewnętrzny mocujemy w zadaszonym miejscu, tak aby nie był wyeksponowany na stałe i bezpośrednie działania słońca i deszczu. Możemy znaleźć mu miejsce gdzieś na elewacji pod parapetem. Oba czujniki mają mocowania do stołu na płasko oraz do ściany za pomocą zawiesia. Elektroniczne czujniki są bardzo dokładne - mają rozdzielczość 0.1°C. Zakres pomiarowy zależy od konkretnego modelu.

Elektroniczna stacja pogodowa z barometrem

Kolejnym istotnym czujnikiem jest barometr. Wysokość ciśnienia jest dla wielu osób bardzo istotna ze względu na ich wrażliwość na zmiany ciśnienia oraz ich krańcowe wartości. Barometr nie tylko pokazuje aktualną wartość, ale dodatkowo tendencję do zmian. Nie ma potrzeby zapamiętywania wskazań wartości, urządzenie samo zaprezentuje czy wartość ciśnienia maleje czy rośnie. Wyniki przedstawione są w graficzny sposób na wyświetlaczach LCD - jest to atrakcyjna i estetyczna technologia.

Elektroniczna stacja pogody z higrometrem

Nie mniej ważnym dla naszego komfortu fizycznego jest wiedza o wilgotności powietrza. Czujnik higrometru w mieszkaniu daje nam informację o jakości powietrza w domu. Im cieplej tym wilgotność powinna być wyższa, wtedy łatwiej się wtedy oddycha. Niska temperatura i wysoka wilgotność powodują, że odczuwamy dodatkowe zimno. Nie bez znaczenia jest także wpływ wilgoci na elementy wyposażenia domu, jak ubrania czy książki. Wilgotność silnie koreluje z temperaturą i określa nam tak zwaną temperaturę odczuwalną. Zewnętrzny czujnik higrometru pozwala nam przewidzieć rosę lub mgły. Schładzające się powietrze i nadmiar pary wodnej w powietrzu powoduje te zjawiska. Wysoka wilgotność to także, wydłużone odparowywanie spoconej skóry a za tym idzie zmniejszenie skuteczności chłodzenia się ciała, łatwiej się niestety przegrzać.

Stacja pogody z fazami księżyca

Wybrane modele posiadają wskazanie faz księżyca wyświetlane za pomocą 8 ikonek na LCD. Przydatna informacja dla wędkarzy i grzybiarzy.

Rozbudowany datownik w stacji pogodowej

Wielu ucieszy również wyświetlanie rozbudowanego datownika z dniem miesiąca i nazwą dnia tygodnia. W komplecie z tą funkcją jest zegar z alarmem i funkcją drzemki. Stacja pogody może być także naszym budzikiem. Dużym udogodnieniem jest zegar sterowany falą radiową. Czas synchronizuje się automatycznie z zegarem atomowym, daje nam to gwarancję dokładności co do sekundy zegara. Wyświetlacze potrafią być podświetlane ułatwiając odczytanie w słabym świetle. Stacja bazowa wraz z czujnikami są zasilane bateriami, ułatwia to znalezienie dogodnej lokacji bez konieczności dostępu do gniazdka sieciowego. Wszechstronność tych urządzeń jest naprawdę zdumiewająca.

Nasza oferta elektronicznych stacji pogody obejmuje kilku niezawodnych producentów takich jak JVD, MPM, XonixTFA i Terdens.

Zaufane Opinie IdoSell
4.83 / 5.00 664 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-22
Przesyłka przyszła szybko oraz dobrze zabezpieczona, zegar wydaje się być w stanie nienaruszonym. Minusem był zapach stęchlizny po otwarciu paczki, przez co trzeba było wietrzyć pokój.
2024-04-22
Zegar prezentuje bardzo dobrze, kontakt również na wysokim poziomie. Polecam.
pixel