Zegar ścienny nowoczesny

( ilość produktów: 1209 )

Nie ulega wątpliwości, że zegar ścienny to jeden z najważniejszych elementów wchodzących w skład wyposażenia każdego mieszkania. Przyznać należy, że życie bez urządzenia odmierzającego czas byłoby niezwykle trudne. Duży, czytelny zegar ścienny w widocznym miejscu jest bardzo ważnym elementem naszego gospodarstwa domowego. Zapewne większość z nas nie myśli nawet, ile razy w ciągu dnia jest nam przydatny, informując domowników o aktualnej godzinie i dacie. Przy zawieszaniu warto wziąć pod uwagę lokalizację w salonie lub sypialni.

zegary na ścianę

Zegary na ścianę

Zegar ścienny jest nie tylko praktyczny, ale pełni rolę ozdobną. To swoista biżuteria dla naszego mieszkania. Zegar jak każdy element może ocieplić pomieszczenie, tak aby poczuć w nim domowy klimat. Nikt nie lubi pustych przestrzeni, miejsc na ścianach, mamy wrażenie, że z tej pustki bije chłód i brak emocji. Dlatego, wieszamy zdjęcia, obrazy, półki i właśnie zegary.

Co jest najważniejsze w wyborze zegara na ścianę?

W doborze zegara nie warto kierować się najprostszym rozwiązaniem. Warto przemyśleć swój wybór, dopasować do naszego stylu, tak by zegar ścienny komponował się z pozostałymi elementami wystroju. Ważny jest kolor, współgrający z resztą barw otoczenia. Kolory możemy dobierać na zasadzie podobieństw. Dla tych, którzy czują się pewniej w dobieraniu kolorów, można łączyć barwy na zasadzie kontrastu. Tym sposobem osiąga się najlepsze rezultaty, nasze oczy uwielbiają kontrast wizualny. Warto zwrócić uwagę nawet na dobór materiałów. W domu, gdzie jest pełno drewna warto postawić na drewnianą obudowę, ci którzy otaczają się ozdobami z metalu powinni wybrać raczej aluminiową ramką zegara. Podobnie sytuacja wygląda z kształtem. Zastanówmy się, czy odpowiednim wyborem będą ostre kształty czy może okrągłe. Tym, którym intuicja nie pomaga, mogą skorzystać z filtrów wyszukiwania do zawężenia oferty. Wiemy, że duży wybór potrafi przytłoczyć. Warto sobie pomóc w wyborze poprzez eliminację, dobierając odpowiednie parametry wyszukiwania. Jeśli potrzebujemy kilku zegarów, do kilku pomieszczeń nie bądźmy nudni, możemy urozmaicić sobie przestrzeń nie stawiając tylko na jednakowy model - mogą być podobne, ale niech się od siebie różnią.

Zegary ścienne sterowane falą radiową

Bardzo praktyczną technologią w zegarach jest sterowanie falą radiową. Zegar ścienny przynajmniej raz na dobę, łapie sygnał korygując swoją niedokładność wynikającą z konstrukcji układu kwarcowego. Na pewno wiele osób zna tą sytuacje, kiedy raz w miesiącu zachodzi potrzeba wyregulowania czasu, bo zegar stracił dokładność. Są osoby, które z lenistwa odkładają ten niezbędny zabieg, ucząc się tego błędu i próbują go zapamiętać - mówią wtedy “jest za 5 dwunasta, bo on opóźnia”. Problem ten można usunąć inwestując w zegar z Radio Controlled. Radio Controlled czyli sterowanie zegara falą radiową. Możemy wtedy zapomnieć o niepunktualności i martwić się jedynie wymianą baterii, średnio raz na dwa lata. Wystarczy włożyć baterię a już po 10 minutach, jeśli mamy dobry zasięg, zegar ścienny sam się ustawi.

Jak wybrać zegar na ścianę?

Mając na uwadze potrzeby i oczekiwania naszych klientów, oferujemy szeroki wachlarz zegarów ściennych w konkurencyjnych cenach. Wysoka jakość wykonania w połączeniu z zastosowaniem sprawdzonych rozwiązań przekłada się na długie użytkowanie. W asortymencie naszego sklepu znajdziemy kwarcowe zegary wyposażone w mechanizm płynący, sterowany falą radiową oraz tradycyjny skokowy. Dostępne w różnorodnym kształcie, począwszy od owalnych, okrągłych po kwadratowe, kończąc na prostokątnych. Stylistycznie nawiązujące zarówno do przestrzeni klasycznych, jak i nowoczesnych.

Zegar ścienny w stylu retro

Dla miłośników klasycznych aranżacji, wnętrz wyposażonych w drewniane, bogato zdobione meble przygotowaliśmy zegary w drewnianych, atrakcyjnie stylizowanych oprawach, z kukułką i wahadłem, okrągłą tarczą wskazówkową opisaną przez cyfry rzymskie lub arabskie, a niekiedy również z przeszklonym frontem zabezpieczającym tarczę. Do stylu retro najlepiej pasować będzie nakręcany zegar ścienny z niezawodnym mechanizmem sprężynowym lub wagowym, wybijający pełne godziny i kwadranse, z funkcją wyłącznika nocnego dla zapewniania większego komfortu użytkowania, niekiedy wygrywający charakterystyczne melodie. Oczywiście zegar ścienny w stylu retro może być również wyposażony w mechanizm kwarcowy. W takim przypadku trzeba pamiętać o regularnej wymianie baterii.

Minimalistyczny zegar ścienny

Jeśli poszukujesz zegarów, które stylem wykonania trafnie wpisują się w charakterystykę niezwykle dziś popularnych, minimalistycznych aranżacji, sięgnij po wskazówkowy zegar ścienny napędzany przez niezawodny mechanizm kwarcowy, z geometryczną, na przykład kwadratową tarczą szklaną i punktowymi oznaczeniami godzin. Interesującym wyborem może być również zegar naklejany na ścianę lub designerski zegar drewniany o ażurowej konstrukcji tarczy. Ze względu na rodzaj materiału wykorzystanego do produkcji takiego zegara będzie on idealnym wyborem dla miłośników funkcjonalnego i oszczędnego stylu skandynawskiego. Do katalogu minimalistycznych zegarów ściennych dopisać można również zegary cyfrowe, w tym zaawansowane modele sterowane radiowo, wyposażone w wiele przydatnych funkcji.

Zaufane Opinie IdoSell
4.83 / 5.00 682 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-04
Wszystko w porządku - towar zgodny z opisem.
2024-05-27
Zegar bardzo dobrej jakości i śliczny. Długi okres oczekiwania aczkolwiek zostaliśmy o tym poinformowani
pixel