Zegary kominkowe mechaniczne

( ilość produktów: 8 )

Ofertę naszego sklepu oprócz czasomierzy kominkowych kwarcowych tworzą również większe i małe zegary kominkowe mechaniczne. To modele szczególne, które upodobają sobie wielbiciele klasycznych, nakręcanych zegarów z wbudowanym mechanizmem sprężynowym. Zegary mają opcję wybijania pełnych godzin i połówek.

Mechaniczne zegary kominkowe na sprężynę

Zegary kominkowe mechaniczne są nakręcane na sprężynę. Nie występują modele z naciągiem wagowym z przyczyn praktyczno-projektowych. Na tarczy są dwa otwory służące do nakręcania zegara. Jeden odpowiada za wskazywanie poprawnego czasu a drugi dotyczy bicia godzin. Liczba gongów o pełnej godzinie pokrywa się z liczbą aktualnej godziny. Większość zegarów kominkowych mechanicznych ma zamkniętą tarczę przeszkloną klapką. Chroni ona wskazówki i werk przed możliwie negatywnym działaniem kurzu lub przypadkowym uszkodzeniem mechanicznym. Klapka jest ruchoma żeby zapewnić dostęp do nakręcenia sprężyn przez otwory. Jest ona zamykana na zatrzask. Zegary biją w trybie dwunastogodzinnym(12h) czyli o godzinie 14 słyszymy dwa uderzenia. Gong w zegarze mechanicznym jest oczywiście również mechaniczny. Dźwięk wydobywany jest poprzez uderzenie młoteczka w pręcik. Ten odgłos mechanicznego zegara jest jednym z największych powodów wybieranie tego typu urządzenia.

Wzornictwo mechanicznych zegarów kominkowych

W swojej klasycznej wersji każdy mechaniczny zegar kominkowy wyglądał podobnie - stylowa tarcza obudowana wysokiej jakości drewnem. Kształt obudowy przypomina czapkę napoleońską. Dziś jednak projektanci tego typu czasomierzy pozwalają sobie na większą fantazję, zarówno pod względem designu tarczy, jak i samej obudowy. Choć z początku charakteryzowało je bogate zdobnictwo, zegary kominkowe od pewnego czasu, dzięki projektantom wnętrz, “przeniosły” się w inne miejsca - na komodę czy biurko, stanowiąc stylowe dekoracje pomieszczeń. Można je umieścić także na regałach, w pobliżu książek, w rezultacie uzyskując interesującą aranżację. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie kominków jako prezent np z okazji parapetówki. Znalezienie miejsca dla zegara kominkowego jest dużo łatwiejsze niż dla ściennego co jest istotne przy kupowaniu na prezent do czyjegoś domu, którego jeszcze nie znamy.

Zegary kominkowe mechaniczne z nowoczesnym sznytem

Te nowoczesne projekty znajdziemy w ofercie niemieckiej firmy Hermle. Z uwagi na prostszą budowę, i jedną sprężynę posiadają najwyżej pojedynczy gong lub nawet wcale. Te zegary są dyskretniejsze w użytkowaniu ale kuszą oczy widocznym mechanizmem. Możliwość obserwowania jak działa werk mechaniczny zegara kominkowego sprawia dużą przyjemność. Zegar zwraca również uwagę gości, dla których taki przedmiot jest często niecodzienny, stwarzając okazję do rozmów i podziwiania. Nowej generacji kominkowe zegary mają nieduże wahadła z myślą żeby postawić je na półce. Długie wahadło i mały rozmiar zegara w przypadku kominków to oksymoron.

Mechaniczne zegary kominkowe o klasycznym wykończeniu

Zegary kominkowe o klasycznym kształcie i w obudowie drewnianej będą harmonizować z wnętrzami zaaranżowanymi w bardziej tradycyjnym stylu. Piękny design oraz wysoka jakość wykonania to cechy wyróżniające sprzedawanych przez nas czasomierzy. Będą one doskonałym wyborem dla koneserów drewna i snycerstwa, czyli dziedziny sztuki ozdobniczej w drewnie.

Wszystkie zegary są nowe i nieużywane z dwuletnim okresem gwarancji. Realizacja gwarancji to wygodne “door to door”, kurier przyjeżdża po towar w obie strony. Klient musi tylko spakować bezpiecznie zegar na okres transportu aby nie uległ uszkodzeniu.

Zaufane Opinie IdoSell
4.83 / 5.00 693 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-16
ok
2024-07-02
Realizacja zamówienia beż zastrzeżeń. Dziękuję
pixel