Zegary stojące do salonu, gabinetu, mieszkania

( ilość produktów: 44 )

Zegary stojące to przedmioty obecne w wielu domach. Ich atutem jest zarówno praktyczne wykorzystanie, jak i estetyka wykonania, wpisująca się w każdą, zastosowaną stylistykę mieszkania.

Jak ustawić zegar stojący w mieszkaniu?

Umiejscowienie takie zegara, powinno być przemyślane jeszcze przed zakupem. Zegar stojący to duży gabaryt, który jak każdy mebel wymaga swojej przestrzeni. Posiada on duży ciężar wizualny, więc staje się znaczącym punktem w pomieszczeniu, podobnie jak szafa lub biurko. Przy odpowiednim wykorzystaniu, może bardzo korzystnie wpłynąć na aranżację salonu - tam gdzie będzie się najlepiej prezentował. Jeśli masz nieduży pokój, w którym trudno znaleźć mu miejsce a bardzo chciałbyś go gdzieś zmieścić, pomyśl o modelu narożnym. Odpowiednio ścięte plecy zegara pozwolą mu dopasować się w rogu.

Zegary gabinetowe

Niektórzy nazywają te zegary gabinetowymi. Duży pokój dzienny nie jest jedynym miejscem, gdzie może stanąć. Pokój, w którym pracujemy, czyli nasz gabinet jest równie dobrym punktem. Jeśli pracujesz przy dużym drewnianym biurku, zegar gabinetowy będzie jego świetnym dopełnieniem. Twoja przestrzeń pracy zyska nobliwy charakter, podkreśli jego ważność, jak i również twojej pracy.

Zegar stojący wagowy czy sprężynowy?

W zależności od potrzeb i naszych możliwości, możemy wybrać mechanizm sprężynowy lub wagowy. Zegar z nakręcana sprężyna jest tańszy ze względu na prostszą konstrukcję. Jeśli nie potrzebujemy grających kurantów w zegarze, opłaci się wybrać mechanizm sprężynowy. Większa estymą, ale i ceną cieszą się mechanizmy wagowe. Dostępne są dwa sposoby ich nakręcania: pierwszy polegający na podnoszeniu wag za pomocą łańcuszków i drugi w którym wagi są unoszone za pomocą korbki. Obydwa są wygodne i są podyktowane konstrukcją mechanizmów, opartych o łańcuszki lub linki. Wagowy werk jest dokładniejszy w działaniu. Odchyłka jest bardzo niewielka przy dobrym wyregulowaniu. Nie ma tu sprężyny, która mogła by się z wiekiem starzeć poprzez odkształcenia. Mechanizm wymaga jedynie odpowiedniego smarowania przez zegarmistrza. Takiej konserwacji lub przeglądu można dokonać raz na 10 lat lub przy widocznym rozregulowaniu wskazania czasu. Zegar posiada do trzech wag. Jedna jest napędem dla odmierzenia godziny, druga za wybijanie gongu a trzecia a wygrywanie kurantów. Wszystkie modele Kieningera posiadają kuranty, które możemy manualnie zmieniać za pomocą dźwigni, wyłączać. W tych niemieckich werkach jest tryb ciszy nocnej. Sterowanie takim zegarem nie jest trudne i potrafi sprawić dużo radości. Niemieckie mechanizmy słyną z długowieczności, mówi się o nich jako zegarach nie tylko na lata, ale i pokolenia. Biorą pod uwagę żywotność to inwestycja nie jest już tak kosztowna jakby się wydawało.

Nowoczesny zegar stojący do salonu

Zegary stojące to nie tylko klasyczne wzory, mamy również bardzo nowoczesne bryły ze szkła i drewna. W naszej ofercie znajdują się rozmaite zegary, w zależności od rodzaju wykorzystanej aranżacji domowej. Nie ulega bowiem wątpliwości, że każdy element w mieszkaniu musi harmonijnie współgrać z całością. Tylko wtedy jego wystrój będzie korespondował z naszymi oczekiwaniami. Wszystko to sprawia, że komponując asortyment naszego sklepu internetowego, dołożyliśmy wszelkich starań, aby każdy klient szukający zegara stojącego, mógł znaleźć dokładnie taki model, jakiego potrzebuje. Oferujemy zarówno bardzo proste przedmioty, jak i pięknie rzeźbione – gustowne i szalenie stylowe. W ofercie posiadamy produkty znanych i renomowanych marek, takich jak: Adler, Kieninger i Demus.

Zaufane Opinie IdoSell
4.83 / 5.00 664 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-18
Jest okej super
2024-04-09
Ma czas , bezproblemowo , polecam
pixel