Barometry sprężynowe

( ilość produktów: 147 )

Barometr to przyrząd ogólnie stosowany do mierzenia ciśnienia atmosferycznego. Po raz pierwszy zaprojektowany przez Evangelistę Torricelliego w 1643 roku. Do dziś jego odpowiedniki znajdują się w klasycznym obiegu, zdobiąc mieszkania wielu Polaków. Choć coraz częściej można spotkać barometry elektroniczne, te tradycyjne cieszą się większą dokładnością. Wzbogacone w stylową oprawę, dekoracyjną tarczę oraz mieniące się w świetle wskazówki, oprócz walorów funkcjonalnych, cieszą się właściwościami estetycznymi.

Barometry pogodowe

Możemy wyróżnić kilka rodzajów barometrów pogodowych biorąc pod uwagę ich zastosowanie. Barometr mówimy często potocznie na urządzenie zawierające miernik ciśnienia ale takie stacje posiadają często dodatkowo higrometr oraz termometr. Dlatego, w ofercie są przyrządy z jednym miernikiem, dwoma lub trzema. Oferujemy również stacje z czterema mechanizmami z dodatkowym zegarem wskazującym aktualny czas.

Barometry sprężynowe

Sposób działania takiego barometru jest znany już od bardzo dawna. Sercem mechanizmu jest puszka membranowa, zwaną puszką Vidiego. Jest to zamknięta puszka pozbawiona prawie całego powietrza ze środka, tak aby ciśnienie w urządzeniu było niższe od tego zewnętrznego(atmosferycznego). Wykonana jest z cieniutkiej blachy podatnej na odkształcenia, która łatwo ulega deformacjom przy zmianach ciśnienia. Wzrost ciśnienia atmosferycznego wywiera nacisk na puszkę, ścianki puszki ulegają ściśnięciu, w przypadku spadku ciśnienia, puszka się rozpręża i zwiększą swą objętość. Zmiany ciśnienia za pomocą przekładni są przenoszone na ruch wskazówki pomiarowej. Dzięki tej technice możemy na skali barometru odczytać wartość aktualnego ciśnienia powietrza. Przed pierwszym użyciem należy skalibrować urządzenie i ustawić według lokalnej pogody na aktualną wartość ciśnienia względnego. Barometr sprężynowy posiada dwie wskazówki, jedna do pokazywania pomiaru a druga do śledzenia zmian ciśnienia. Tą drugą wskazówkę możemy przekręcić i ustawić na ostatni odczyt i przy kolejnym można ocenić czy ciśnienie wzrosło czy spadło i o jaką wartość. Przed odczytaniem, warto delikatnie puknąć w szkiełko barometru dla lepszego pomiaru. Wszystkie barometry sprężynowe marek Fischer, TFA, Koch i Demus działają na niemieckich mechanizmach. Cechuje się najwyższą jakością co gwarantuje dobry pomiar z niskim błędem i wieloletni czas działania. Ponadto w sklepie mamy produkty firm JVD, MPM, Terdens i Timeking. Wybarwienie desek występuje w naturalnych kolorach takich jak buk, dąb, czereśnia, orzech, wiśnia i wenge.

Barometry ścienne

Elegancka stacja pogody na ścianie to unikalny eksponat. Taki gadżet ma więcej klas niż jej elektroniczny odpowiednik, zwłaszcza jeśli nasze mieszkanie jest urządzony na styl włoski. To harmonia klasy i elegancji z nutą nowoczesności. Wieszając taką ozdobę na ścianę sprawimy, że nabierze ona charakteru glamour. Włoski styl preferuje wyłącznie naturalne materiały. Z tego powodu drewno jest mile widziane przy aranżacji. Klasyczny barometr pokazuje, że stawiasz na jakość bez kompromisów. Nie jest to staroświecki przedmiot ale retro dodatek w dobrym guście. Możemy uzyskać w ten sposób piękny mezalians klasyki i nowoczesności. Do wyboru jest wiele kształtów deski, od prostych po finezyjne i bogato rzeźbione. Szeroka oferta obejmuje również różne rozmiary - duże i małe na każdą ścianę.

Barometry domowe

Gustowny barometr w drewnianej obudowie ozdobi wnętrze eleganckiego gabinetu czy salonu, podczas gdy metalowy jego odpowiednik znajdzie zastosowanie w modernistycznych, industrialnych przestrzeniach domowych. To ciekawy pomysł na prezent dla wielbiciela designu, jak i miłośnika praktycznych rozwiązań.

Zaufane Opinie IdoSell
4.83 / 5.00 693 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-17
Zegar bardzo starannie zapakowany. Polecam.
2024-06-20
Otrzymałam to co zamówiłam
pixel