Zegary kominkowe

( ilość produktów: 148 )

Te nieduże przedmioty zajmują niewielką przestrzeń, ale są ważnym elementem naszego wystroju. Siedząc w wygodnym fotelu z lampką wina, grzejąc się w cieple ognia, lubimy mieć ładne rzeczy w zasięgu wzroku. Nikt z nas nie lubi pustych półek, nawet jeśli jest to półka kominka. Dlatego, stawiamy na nich ozdoby, różne bibeloty i pamiątki, nadające domowego charakteru otoczeniu.

Zegar kominkowy do przytulnych wnętrz

Zegara na kominku nie może zabraknąć, od niego powinno się zaczynać ozdabianie naszego paleniska. Ładnie koresponduje ze zdjęciami, ramkami i wszelkimi drobiazgami. Polecamy wszystkim miłośnikom dobrego stylu, lubiących organizować sobie pokój gościnny w sposób modny i niebanalny.

Gdzie postawić zegar kominkowy?

Przeznaczeniem zegarów kominkowych jest nie tylko półka kominka. Umieszczone na biurku w gabinecie czy w pokoju staną się zarazem funkcjonalnym i estetycznym elementem wyposażenia, dzięki któremu możemy łatwiej zorganizować sobie czas Z łatwością mogą znaleźć sobie miejsce na tradycyjnej półce i szafce. Mogą być dodatkiem na komodzie i odpowiednio wyeksponowane będą również przyciągać wzrok i wzbudzać zachwyt. Te zegary są projektowane z przeznaczeniem jako ładny eksponat, przy okazji wskazując czas. Stąd tak duża ich różnorodność stylów, zdobień i kolorów. Mamy kominki nowoczesne zbudowane ze szkła, metalu np. aluminium, tworzywa sztucznego. Spora oferta zawiera drewniane zegary ze szlachetnymi kolorami drzewa. Dostępne są barwy typu dąb, wiśnia, czereśnia, olcha, orzech, wenge.

Zegar na komodę i kominek

W ofercie znajdują się także, kominki z kurantami z marki Rhythm. W zależności od modelu potrafią grać nawet do 20 różnych melodii, w tym klasycznych, nowoczesnych a nawet świątecznych. Melodie Rhythm są polifoniczne i brzmią bardzo czysto. Można je również wyłączyć, jeśli ktoś szuka ciszy i komfortu.

Zegary kominkowe na baterie

Zdecydowana większość naszych zegarów na kominek działa na baterie na układzie kwarcowym. To proste i wygodne rozwiązanie dla przeważającej części użytkowników. Wymaga jedynie założenia baterii i ustawienia czasu. Dla tych wymagających, którzy lubią pokręcić się przy zegarze są modele nakręcane na sprężynę. Te zegary cechuje klasyczny, mechaniczny gong, który brzmi elegancko.

Gustowny zegar typu czapka Napoleona

Dużą popularnością cieszą się “czapki Napoleona”. Potoczna nazwa wzięła się z kształtu, przypominający tzw. bikorn, noszony przez żołnierzy w czasach napoleońskich. To najbardziej klasyczny wzór w asortymencie. To ponadczasowe wzory, dobrze komponujące się z antykami i zabytkami. Wszystkie nasze produkty są oczywiście nowe, jedynie stylizowane na wiekowe zegary.

Interesującą formę mają również zegary Hermle. Można je nazwać Skeletonami zegarów kominkowych. Oszczędna obudowa eksponuje cały mechanizm, tak aby móc podziwiać jego działanie. Ich mechanizmy to słynne niemieckie werki, których tradycja łączy się z wysoką precyzją wykonania.

Do wyboru jest pełna gama kolorów i materiałów, tak by zaspokoić wszelkie gusta i nie mieć problemów z dopasowaniem do swojego salonu.

Rzeźby i figury z zegarem

Ciekawą propozycją są figurki z zegarem. Są to najczęściej rzeźby przeróżnych motywów tj. słonik przynoszący szczęście, zakochane pary, gołębie, cherubiny. Każdy znajdzie swój kontekst bliski jemu samemu, który chciałby mieć w swoim otoczeniu. Figurki wykonane są z tworzywa poliston lub mosiądzu. Odlew z polistonu jest materiałem, który się łatwo czyści wilgotną szmatką. To trwała masa, która nie jest krucha tylko ciągliwa. Dzięki temu nie musimy się z nią obchodzić jak z porcelaną. Figurki często są wybierane z przeznaczeniem na prezent dla rodziców np. z okazji rocznicy lub dla młodych małżonków.

Zaufane Opinie IdoSell
4.82 / 5.00 674 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-21
Serdecznie polecam
2024-04-21
Wszystko było OK. Tylko troszkę za długi termin realizacji.
pixel