Zegary szafkowe wiszące

( ilość produktów: 217 )

Duże zegary skrzynkowe są czymś więcej niż ozdobą na ścianie. Mechaniczne, nakręcane modele wprowadzają pewien spokój w swoim otoczeniu. Miarowe tykanie zegara hipnotyzuje swoim wolnym rytmem, pozwala się zrelaksować. Tykanie działa niczym kamerton, wyznaczają tempo codzienności. Wiele osób lubi domową ciszę przełamać chodem zegara mechanicznego. Szczególnie osoby starsze, które bardziej doceniają spokój od pośpiechu, odnajdują większą przyjemność w obcowaniu z takim zegarem. To może być dla nich doskonały prezent.

Stare zegary szafkowe wiszące - antyki

Miłośnicy zegarów szafkowych nie wyobrażają sobie, żeby ich zegar dodatkowo nie wybijał pełnych godzin. Wybijanie gongu jest dla nich istotniejsze od samego tykania. Poza charakterem informacyjnym, miło jest posłuchać niskiego tonu gongu. Ma coś w sobie ciepłego ten dźwięk, że się nam tak podoba. Jeśli cenisz sobie jednak spokój w nocy a do zaśnięcia potrzebujesz absolutnej ciszy, to nie musisz się martwić - są zegary z wyłącznikiem bicia. Zegary mechaniczne skrzynkowe posiadają ręczny wyłącznik, którym możesz sam ustalać sobie ciszę nocną. Zegary kwarcowe posiadają często automatyczne ciszą nocną od 22 do 5. Kuranty najczęściej są znanymi nam melodiami, to klasyka muzyki tj. “Dla Elizy” Beethovena, słynny londyński Westminster czy “Ave Maria”. Ciekawą ofertę posiada marka Rhythm, która w swojej kolekcji kurantów raczy nas nowoczesną muzyką np. “Killing me softly”. Nie wszyscy są koneserami mechanicznych dźwięków. Warto wtedy sprawdzić czy wybrany zegar posiada całkowity wyłącznik wybijania wraz z wyłącznikiem kurantów. Zarówno modele mechaniczne jak i kwarcowe można wyciszyć tak, aby spełniany wyłącznie rolę dekoracyjną. Ważne jest aby sprawdzać dokładnie opis zegara, jakie funkcję posiada.

Mechanizmy nakręcane sprężyną oraz naciągiem wagowym

Wśród zegarów mechanicznych możemy wyróżnić dwa rodzaje mechanizmów: nakręcane sprężyną lub z naciągiem wagowym. Sprężynowe werki są najbardziej popularne, wymagają nakręcania za pomocą kluczyka raz w miesiącu. Werki wagowe to wyższy poziom finezji zegara. W tym przypadku to grawitacja działająca na wagi, nakręca zegar. Naszym zadaniem jest podciągać wagi, kiedy opadną maksymalnie ku dołowi. Takie rozwiązanie jest o wiele dokładniejsze od tego sprężynowego i przede wszystkim trwalsze. Regulację chodu wykonuje się długością wahadła w każdym zegarze mechanicznym. Długość wahadła mierzy się od zawiesia do jego serca. Dlatego, poprzez regulowanie długości rozumiemy, przesuwanie serca w górę lub dół wahadła. Ci, którzy chcą dokładniej zrozumieć ten proces, polecamy lekturę idealnego wahadła fizycznego.

Zegary antyki

Zegary szafkowe wiszące o tradycyjnym kształcie będą doskonałym dopełnieniem wnętrz nawiązujących swoim stylem do pomieszczeń urządzonych klasycznie. Dużą popularnością cieszą się modele stylizowane na Gustava Beckera. To słynny zegarmistrz, który stworzył przepiękną kolekcję klasycznych zegarów bogato rzeźbionych. Jego wzory są ponadczasowe podobnie jak muzyka klasyczna. Miłośnikom stylu retro powinny przypaść do gustu zwłaszcza zegary wiszące z kukułką, o bogatym, charakterystycznym zdobieniu. Z naszych obserwacji wynika, że kukułki znajdują swoich wielbicieli wśród najmłodszych. Dzieci potrafią znaleźć dużą frajdę przy nakręcaniu mechanizmu.

Jednak nasza oferta nie ogranicza się jedynie do klasycznych modeli, ponieważ posiadamy ponadto zegary szafkowe wiszące o oryginalnym designie. Są to egzemplarze bardziej nowoczesne, o fantazyjnych kształtach, niekiedy asymetryczne. Z powodzeniem zastosowano w nich połączenie takich materiałów jak drewno i szkło, które nadają lekkości i charakteru.

Mogą Państwo wybierać spośród zegarów szafkowych takich producentów jak np. Zegary Demus, Engstler, Adler, MPM czy JVD. Na każdy zegar udzielamy 2-letniej gwarancji.

zegary szafkowe

Zaufane Opinie IdoSell
4.83 / 5.00 678 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-26
ok
2024-05-20
Szybka i dobrze zabezpieczona przesyłka, polecam.
pixel