Zegary stojące mechaniczne

( ilość produktów: 47 )

W tej kategorii prezentujemy Państwu stylowe stojące zegary mechaniczne, które zbudują niepowtarzalną atmosferę w domu lub mieszkaniu. Nie bez powodu mówi się potocznie, że zegary z wahadłem to zegary z duszą.

Zegary mechaniczne stojące - piękno i klasyczny design

Spośród oferowanych tutaj zegarów stojących, znajdą Państwo modele nakręcane na sprężynę lub wagowe, z mechanizmem linkowym lub łańcuchowym z melodiami kuranta. Zegary z werkiem mechanicznym to najbardziej prestiżowe i pożądane produkty w kategorii zegary gabinetowe mechaniczne.

Z uwagi na swój unikalny design oraz spore gabaryty, zegary stojące najlepiej będą się prezentować w dużym salonie, stylowo urządzonym gabinecie czy przestronnym przedpokoju. Są to urządzenia zajmujące sporą cześć przestrzeni, nawet jeśli nie są szerokie to ich wysokość - średnio około 2m - jest mocnym akcentem dla otoczenia. Przy wyborze zegara najlepiej dopasować go stylem i zdobieniami do mebli stojących obok, zachowując harmonię i konwencję.

Te piękne wyroby snycerskie trafiają często do kancelarii kościelnych i proboszczów, ubogacając kościelne otoczenie. Wielu parafian kościoła prezentuje sobie i księżom te klasyczne eksponaty.

Rodzaje mechanizmów w zegarach mechanicznych stojących

Całą kategorię dzielimy na werki nakręcane na sprężynę, czyli mechanizmy sprężynowe i wagowe napędzane siłą ciężkości. Wśród mechanizmów wagowych wyróżniamy dwa typy: mechanizmy linkowe i mechanizmy łańcuchowe. Napęd wagowy jest najżywotniejszym rozwiązaniem, biorąc pod uwagę także mechanizmy kwarcowe, działa dokładniej i równiej jak te nakręcane na sprężynę. Nakręcanie zegara trzeba lubić, nie powinno to być przykrą czynnością dla użytkownika. Jest to co prawda kolejny obowiązek, ale można potraktować go jak przekazanie swojej energii do funkcjonowania serca mechanizmu zegara. Bez zaangażowania i wkładu właściciela, zegar mechaniczny nie będzie egzystował z nami.

Awangardowe zegary stojące mechaniczne

Oprócz bardzo klasycznych w swej formie modeli, mamy do zaprezentowania Państwu także zegary stojące o dość awangardowym designie, które zachwycą osoby lubiące nowoczesne aranżacje i eksperymenty wnętrzarskie. Przykładem takiej awangardy jest zegar Sylwester w kształcie walca, przypominający kapsułę kosmiczną w jakiej podróżują hibernujący astronauci rodem z filmów sci-fi. Model Nestor będzie również ciekawy dla fanów futurystycznych urządzeń. Klasyczne serce, czyli wagowy werk a budowa jak przyszłości, bliżej jej do robota niż rustykalnego czasomierza.

Cała oferta zegarów gabinetowych stworzona została z naturalnych i ekskluzywnych materiałów: drewna, szkła i metalu. Połączenie tych trzech surowców tworzy najelegantsze i prestiżowe produkty. Nie ma znaczenia jakie typu jest salon, w którym stanie zegar, do każdego będą pasować naturalne materiały.

Zegary stojące z kurantem

Na unikalność każdego modelu wpływa nie tylko piękna drewniana obudowa, pełne kunsztu wykończenie, wahadło, ale również dźwięk kuranta. Przy każdym produkcie, który jest wyposażony w mechanizm kurantowy mają Państwo możliwość odsłuchania melodii zegara, do czego zachęcamy. Klasyczne melodie znane powszechnie tj Westminster albo dla Elizy potrafią umilić mieszkanie.

Zegary z wyłącznikiem bicia są polecane dla osób mających czułe uszy w nocy - wyłącznik zapewnia ciszę nocną w ustalonym przez użytkownika czasu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wyłączyć kuranty także w trakcie dnia na okres drzemki.

Zaufane Opinie IdoSell
4.83 / 5.00 692 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-07
Szybka dostawa. Towar dobrze zapakowany.
2024-06-20
Otrzymałam to co zamówiłam
pixel